Mateřská škola

Zimo, zimo, táhni pryč!

26.března 2023  |   Mateřská škola  |   Diana Vašáková, DiS.

V tomto týdnu jsme s dětmi vyháněli ZIMU a přivolávali JARO. Malovali jsme komín a na něj vyráběli čápy. Tvořili velké sněženky, sázeli a poznávali jarní kytičky. Vyráběli jsme "Moranu", kterou jsme v pátek společně s dětmi ze školy vynesli ze vsi  a hodili ji do řeky. Přitom jsme ji zaříkávali říkankou.  Ve středu měla svátek "VODA",  a tak jsme si o ní povídali, prošli jsme se řekou a shlédli pohádku o tom, jak je voda důležitá. Tančili a zpívali jsme s Lízou, také jsme opět vyzkoušeli včelku Bee Bot a učili se jí programovat cestu k jarním květinám. 


Knížka je můj kamarád

19.března 2023  |   Mateřská škola  |   Diana Vašáková, DiS.

V tomto týdnu jsme si povídali o knížkách, "četli" jsme si a  prohlíželi i knížky z domu donesené. Modelovali jsme velká písmena, také jsme písmenka vystřihovali z novin a letáků, kreslili znaky do krupice. Dozvěděli jsme se co je to knihkupectví a co knihovna. Děti už také vědí, jak se ke knížkám chovat a jak jsou pro ně důležité, co všechno se v nich ukrývá. Navštívili jsme divadelní představení "Staré pověsti české", do kterého byly děti aktivně zapojeny, zpívaly, tančily, tleskaly.

Povídání o knížkách jsme zakončili páteční návštěvou v chrudimské knihovně. Paní knihovnice dětem přečetla a příběh o Toničce cestovatelce. Děti příběh zaujal a samy se zapojovaly a odpovídaly na otázky a dávaly návrhy na jeho pokračování. Toničku pak každý nakreslil. Za odměnu si mohly pohrát v herně, kde stavěly překážkové dráhy z kostek.  Při návštěvě dětského oddělení si děti mohly prohlédnout a půjčit oblíbené knížky.  Moc se jim tam líbilo. 

Celkem článků: 53

Grafika boxu
Kalendář akcí

Dnes je 29. března 2023
a svátek má Taťána.

Grafika boxu
Nové fotogalerie