Všechny děti, pojďte zpívat a hrát

2.června 2024  |   Základní škola  |   Broňa Rabasová  |   54x  |   75  |  

Loučení nemusí být vždy smutné. Důkazem toho bylo i páteční odpoledne :-)

    Naši předškoláčci si na rozloučenou zatančili a zazpívali se svými mladšími spolužáky. Následně každý předškoláček prošel slavností bránou a samotný pan král jej pasoval na školačku, školáka. Paní učitelky dětem předaly dárečky, krásné šerpy a popřály jim do další cesty životem jen to dobré. My ze základní školy se těšíme na září, až školáčci budou s námi :-)

    Pak přišla na řadu škola. Žáci první třídy ušli za celý školní rok dlouhou cestu a zvládli mnoho nového. Pan král dobře věděl, že prvňáčci již dokončili práci se Slabikářem, proto každého z nich pasoval na čtenáře. Každé dítko si odneslo krásnou knížku, kterou jim předala paní učitelka Šárka. Přejeme našim čtenářům, aby si našli cestu ke knížkám, které jim budou přinášet radost, zážitky, dobrodružství, vědomosti i dovednosti. 

    Po první třídě vystoupil kroužek s flétničkami. Starší a mladší žáci společně zahráli několik lidových písní, pak starší žáci zanotovali sklady ze známých filmů. Hudební pásmo pokračovalo vystoupením, které si dvojice Eliáš a Adélka nacvičili sami ve škole v průběhu přestávek. Následovalo loučení se žáky páté třídy. My všichni jim přejeme hodně štěstí, ať se jim v budoucnu plní jejich sny a přání. Závěrečné vystoupení Děti z Bullerbynu si připravil dramatický kroužek. Vrcholem celého školního programu bylo zpívání a tanec všech zúčastněných dětí. 

   Myslíme si, že i když nás trochu zlobila technika, děti vše krásně zvládly. V průběhu programu bylo vidět mnoho dětských i dospěláckých úsměvů a šťastných výrazů ve tvářích, což bylo cílem našeho snažení. Pevně věříme, že se vydařil i následující Den dětí, který pro děti připravila Kulturní komise obce Tuněchody.


Fotografie a videa z vystoupení naleznete zde


    

Grafika boxu
Kalendář akcí

Dnes je 13. června 2024
a svátek má Antonín.